Kanadinė audinė
Kanadinė audinė. Kūno masė iki 1 kg. Ausys trumpos, uodega beveik pusės kūno ilgio. Kailiukas tamsiai rudas. Apatinė lūpa ir smakras balti. (Europinės audinės balta ir viršutinė lūpa, o šiaip šios abi rūšys yra labai panašios). Baltų dėmelių gali būti ir kaklo apatinėje pusėje, ant krūtinės, papilvėje. Šeriasi du kartus metuose. Žieminis kailis nuo vasarinio beveik nesiskiria. Patinai ir patelės išvaizda nesiskiria.
Įsikuria prie vandens telkinių. Ypač mėgsta žuvingus upelius, kurių krantai statūs, apaugę senais medžiais. Aptinkamos ir didesnių upių, ežerų, tvenkinių pakraščiuose. Maisto ieško ant žemės ir vandenyje. Minta smulkiais žinduoliais, paukščiais ir jų kiaušiniais, varliagyviais, vėžiais, moliuskais, žuvimis, vabzdžiais.
Poruojasi dažniausiai kovo mėn. Nėštumas nevienodos trukmės, dažniausiai trunka apie 2 mėn. Tose pačiose vietose kur ir slepiasi gimdo 4-8 (iki 10) jauniklius. Jie gimsta pliki, akli.
Aktyvi dieną ir naktį. Vikri, judri, gerai plaukiojanti ir nardanti. Slepiasi išvirtusių medžių išpuvusiuose kamienuose, uoksuose, po išpuvusiais kelmais, tarp pakrantės medžių šaknų, tarp akmenų, ondatrų trobelėse ir urvuose, apleistuose bebrų ūmiose ir trobelėse. Aktyvi visais metų laikais. Pėdsakai panašūs į kitų kiauninių – bėga šuoliukais (trumpakojis žvėrelis).
Medžioti leidžiama visus metus. Lietuvoje jos praktiškai nemedžiojamos – oficialios statistikos duomenimis 2001-2002 m. medžioklės sezone sumedžiotos tik 28 kanadinės audinės. Jos galėtų būti medžiojamos tykojant, gaudant spąstais, gaudyklėmis. Šaunama 3,5 mm šratais. Kailis gražus ir vertingas.
Kur audinių daug, jos gali sunaikinti nemažai vandens paukščių, jų kiaušinių ir jauniklių. Žuvys, kurias jos gaudo, dažniausiai smulkios ir menkavertės: gružliai, ešeriai, pūgžliai. Sunaikina nemažai ondatrų.
Lietuvoje anksčiau gyveno tik europinė audinė. Utenos ir Zarasų rajonuose 1950 m. buvo išleistos kanadinės audinės, iki tol augintos nelaisvėje dėl vertingo kailiuko (pavieniai žvėreliai galėjo ir patys pasprukti į laisvę). Manoma, kad kanadinė audinė nukonkuravo jau ir iki tol reta buvusią europinę audinę